Műsorvezetők
A MŰSORRÓL
Mindkettőnknek hatalmas szenvedélye a filmművészet. 2019 nyarán indítottuk filmes beszélgetőműsorunkat, a Tekercs és Tekintet-et. Azóta adásaink több mint 6 felületen megtekinthetők, több tízezres nézettséggel rendelkezünk Youtube-on. Műsorunk a filmművészetet többek között a vallási és lelkiségi vonatkozások figyelembevételével szemléli. Filmtekercs és szentírási tekercs együtt fonódik, a nézői tekintetet is figyeli egy még nagyobb Tekintet. Nem kortárs vagy történeti filmajánlót vállalunk, hanem mindig alkotások egészét,
jelentését és üzenetét kíséreljük meg jobban megérteni, így nem idegen tőlünk akár a fordulatok fölfedése sem: érdemes talán a művek megtekintése után ránk hangolódni. Hiszünk a kánonban, és szívesen részt veszünk az alakításában: azt vizsgáljuk, hogy mit lényeges megnézni, milyen elvárásokkal, és mit kaphatunk a filmnézés élményétől. Az igazán nagy művészetet már nem mi bíráljuk; hanem ő bírál, sőt ő ítél meg minket.
Nagypál Szabolcs
Jogász, teológus és bölcsész, az MCC Jogi Iskola vezetője. Az Iskolán belül a Jog és Társadalom Műhely vezetőjeként három fő projektje a Kereszténység és Emberi jogok, a Vallás és Társadalom, valamint a Film és Társadalom. Az ELTE ÁJK Jog- és Társadalomelméleti Tanszékén többek között társadalom-, állam- és jogelméletet tanít. Doktori (PhD) dolgozatát a közvetítés (mediáció) és a szelíd viszálykezelés témakörében védte meg. Jelenleg könyvet ír a kereszténység és az emberi jogok kapcsolatáról, különös tekintettel a vallásszabadságra. Római katolikus teológusként számos kötet szerzője és szerkesztője magyar és angol nyelven, elsősorban az ökumenikus, valamint a vallásközi párbeszéd területén, másik doktori (PhD) dolgozatát is ebben a témakörben írta. Első önálló kötetének címe Párbeszédtükör: A vallásközi találkozások módszertana (L’Harmattan, 2013). Két év genfi egyetemi képzés után a Pannonhalmi Bencés Főapátságban dolgozott kutatóként, tanított teológiát börtönökben, ökumenikus szervezetek világvezetőségi tagja volt, jelenleg a magyar Vallásközi Párbeszéd Társasága társelnöke. Magyar, esztétika és irodalomtudomány szakos bölcsész, több egyetemen és doktori képzésben tanított vallástudományt és kommunikációtudományt. Szenvedélye a filmművészet, így a Tekercs és Tekintet beszélgetőműsor tökéletes ötvözése az érdeklődési köreinek.
Szőnyi László Gyula
Több mint húsz éve tanít történelmet, irodalmat és médiát a közoktatásban. Az elmúlt tíz évben a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban néhány kollégájával létrehozták és működtetik az ország egyik legkeresettebb médiatagozatát. Tankönyvek és okostantermek tananyagfejlesztője, tanár-továbbképzések oktatója, de évekig újságíróként is dolgozott. A Károli Gáspár Református Egyetemen (KRE) a média tanításának gyakorlatát vezeti, tanárjelöltek tanítását kíséri. Az MCC Egyetemi Programjában a „Film és Társadalom” témájú tárgyakon keresztül igyekszik a hallgatókat gondolkodtatni, párbeszédre hívni. Az MCC különböző korosztályai számára számos filmes foglalkozást dolgozott ki, melyek megvalósításában személyesen vesz részt a Fiatal Tehetség Program és a Középiskolás Program keretein belül. Véleménye szerint a jó tanár először is jó ember. Szereti az embereket, hazáját, diákjait és önmagát. Ezenfelül igyekszik betekintést nyújtani szakterületei minél tágabb látókörébe, gondolkodni tanít és bátor küzdelmekre hív.